Breaking News

Jak rozpoznać odpowiednio dopasowane prześcieradło?

  • Pucus
  • 16 lutego 2020
  • Możliwość komentowania Jak rozpoznać odpowiednio dopasowane prześcieradło? została wyłączona

Zwykle decydujemy się na prześcieradło w swoim faworyzowanym kolorze i dobrane do wyglądu sypialni. Tymczasem wystarczy, że nie dobierzemy właściwych długości, szerokości i wysokości – wówczas całość nie spełni wymaganych odeń oczekiwań.Budzenie się na  materacu, bo prześcieradło zwinęło się lub zsunęło, czasem uniemożliwia odpowiedni moment wejścia w nowy dzień. Gdy przy tym powoduje przerwę we śnie i potrzebę poprawienia, możemy nawet odhaczyć nieprzespane chwile. Obojętnie, czy mamy nie dość obszerne, czy za duże – jego założenie prawie zawsze będzie stwarzać utrudnienia. Zaopatrując się w te elementy pościeli, powinniśmy zdecydować się na ich rozmiar.

Format prześcieradła a gabaryty materaca

Nic innego jak parametry materaca określają dobór prześcieradła. Szerokość i długość to podstawowe wartości, jakie należy zamieścić na każdym egzemplarzu. W ten sposób da się zgrać materac i jego obleczenie. Przykładowo prześcieradło z gumką 160×200 cm oznacza wymiar materaca, ponieważ sama bielizna różni się odrobinę in plus. Zrobione zostało na taki rozmiar, ale zazwyczaj jest nieco większe. Prześcieradło z gumką ma podaną wysokość zakładu, czyli oznaczenie, na jaką grubość materaca można je założyć.Przy wyborze tradycyjnego prześcieradła nie znajdziemy tego oznaczenia, ale ten format też będzie wzbogacony o naddatek. Dokładnie – o ilość centymetrów, dzięki którym można ukryć materiał w ramy łóżka. Jeśli nie wiemy, jak wielki jest margines w prześcieradle, warto wybrać nieco większy rozmiar. Kiedy łóżko nie ma drewnianych boków (np. w przypadku wersalki), najlepiej jest zakupić prześcieradło precyzyjnie do jego długości i szerokości.

Prześcieradło z gumką 160×200 – opcja idealnie pod wymiar

Prześcieradła z gumką powinny idealnie pasować do materaca. Wyzwaniem jest nie tylko nie dość obszerne prześcieradło, ale i zbyt luźne. Jeżeli jest większe, będzie się fałdować. Nie wygląda to elegancko. Podstawowe wymiary muszą być takie, jaki jest materac. Trzecia liczba musi odpowiadać grubości materaca. Gdy ciężko zastosować do niego idealne rozwiązanie, to wybiera się uniwersalne prześcieradło z gumką 160×200 cm, dla większego naddatku. Przesadnie krótki zakład spowoduje wysuwanie się materiału spod ramy łóżka, a jeśli okaże się trochę szerszy, można je naciągnąć – kant krawędzi stanie się czymś w typie ograniczenia.Stan komfortu, pewny sen – to sprawy godne, by wybierać najlepsze prześcieradła – z gumką lub klasyczne. To nie jest ciężkie – poza ich wyglądem i wyborem preferowanego materiału materiału potrzeba dodatkowo przyjrzeć się wymiarom.